گفتگوی مرکل و اردوغان با محوریت سوریه و لیبی

6042fe26bd093_6042fe26bd097 رئیس جمهور ترکیه طی تماس با صدراعظم آلمان در مورد اوضاع سوریه و لیبی گفتگو کرد.

طبق بیانیه ریاست جمهوری ترکیه طی مکالمه ویدیویی بین رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دو طرف درباره روابط دو جانبه و موضوعات منطقه ای گفتگو کردند.

همچنین اردوغان گفت که وی به ادامه تماس های منظم با مرکل اهمیت زیادی می دهد و تأکید کرد که ترکیه "تنها" کشوری است که به میلیون ها سوری کمک می کند.

اردوغان همچنین از اتحادیه اروپا خواست از سوری هایی که به وطن خود باز می گردند پشتیبانی مالی و فنی کند.

اتحادیه اروپا در جریان اجلاس ترکیه و اروپا ، در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ ،متعهد شد صندوقی به ارزش ۳ میلیارد یورو برای سوری ها در ترکیه اختصاص دهد.

طبق گزارش "آناتولی" اتحادیه اروپا در جریان نشست ترکیه و اروپا که در ۱۸ مارس ۲۰۱۶ برگزار شد تصمیم گرفت مبلغ اضافی ۳ میلیارد یورو را به صندوق اختصاص دهد. با این حال ، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در ژانویه سال ۲۰۲۰ گفت که اتحادیه اروپا نیمی از وعده های خود را درباره پناهندگان سوری مقیم ترکیه عملی نکرده است که تخمین زده می شود این رقم معادل ۶ میلیارد یورو باشد.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بهانه ساترا برای حمله: ساسی مانکن!/ راهکار واقعی از نگاه یک روانپزشک

ش اسف 16 , 1399
رئیس جمهور ترکیه طی تماس با صدراعظم آلمان در مورد اوضاع سوریه و لیبی گفتگو کرد. طبق بیانیه ریاست جمهوری ترکیه طی مکالمه ویدیویی بین رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دو طرف درباره روابط دو جانبه و موضوعات منطقه ای گفتگو کردند. همچنین […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه