شرمن: بایدن به دنبال توافق طولانی‌تر و قدرتمندتر با ایران است/ برخی تحریم‌ها باید علیه تهران حفظ شود

6040a92eb6b8e_6040a92eb6b90 گزینه بایدن برای سمت معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد، واشنگتن باید برخی تحریم‌ها را علیه ایران حفظ کند.

وندی شرمن، گزینه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، برای سمت معاون وزیر امور خارجه، گفت: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد، واشنگتن باید برخی تحریم‌ها را علیه ایران حفظ کند.

شرمن، دیپلمات حاضر در گفتگوها برای دستیابی توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ، روز چهارشنبه در جلسه تأیید صلاحیتش در سنا با باب منندز سناتور برجسته دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنا موافق بود که برخی تحریم‌ها علیه ایران باید باقی بماند.
وی با ادعای تکراری نقض حقوق بشر و استفاده از واژه های به اصطلاح خود حمایت از تروریسم، مدعی شد: این منصفانه است که بگوییم باید تحریم‌ها را علیه ایران درخصوص نقض‌های حقوق بشری، حمایت از تروریسم، فروش سلاح و … نگه داریم. این کاری است که علیه حزب الله در لبنان و حماس در غزه انجام داده ایم. بنابراین، بله فکر می‌کنم چیزهای زیادی است که باید به قوت خود باقی بماند.
در جریان این نشست، منندز، جنگ طلب، که در حال حاضر رئیس کمیته روابط خارجی سنا است، شرمن را درباره کاهش انواع تحریم‌ها که ممکن است در پی برجام برای ایران صورت گیرد، تحت فشار قرار داد و استدلال کرد که نباید تحریم‌های غیرهسته‌ای لغو شود.
منندز به شرمن گفت: تحریم‌هایی وجود دارند که من به شکل گیری آن‌ها کمک کردم و به هسته‌ای مربوط نمی‌شوند، بلکه درباره موضوعاتی دیگر هستند.
شرمن با این موضع منندز موافق بود و قول داد دولت بایدن تلاش کند "واقعاً با کنگره مشورت کند و تنها به کنگره اطلاع رسانی نکند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کنایه خاتمی به روحانی: ملت ایران هزینه های سیاست های غلط و ناکارآمدی ها را می پردازد

پ اسف 14 , 1399
گزینه بایدن برای سمت معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد، واشنگتن باید برخی تحریم‌ها را علیه ایران حفظ کند. وندی شرمن، گزینه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، برای سمت معاون وزیر امور خارجه، گفت: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد، واشنگتن باید برخی تحریم‌ها را […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه