استفاده از سمعک و تأخیر در زوال عقل

6033a27eee6e8_2021-02-22_15-54 محققان دریافتند، استفاده از سمعک می تواند بروز زوال عقل در افراد دارای مشکلات شنوایی را تا پنج سال به تأخیر بیندازد.

مطالعات نشان می‌دهد استفاده از سمعک می‌تواند بروز زوال عقل در افراد دارای مشکلات شنوایی را تا پنج سال به تأخیر بیندازد.

متخصصان ایرلند شمالی ۲ هزار و ۱۱۴ سالمند با اختلال شنوایی را مورد مطالعه قرار دادند؛ آنها بررسی کردند که چه کسی پنج سال پس از تشخیص «MCI» به زوال عقل مبتلا شد؛ «MCI»، اختلال شناختی خفیف، یک اختلال عصبی است که در افراد مسن رخ می‌دهد و شامل اختلالات شناختی همراه با اختلالات جزئی در فعالیت‌های روزمره زندگی می‌شود.

داده‌ای به دست آمده از مطالعه نشان داد، یک سوم کسانی که از سمعک استفاده می‌کنند ، پس از پنج سال به زوال عقل مبتلا نشده‌اند.

این مطالعه پیشنهاد کرده است که بروز زوال عقل در افرادی که دارای مشکلات شنوایی هستند می‌تواند با استفاده از سمعک تا پنج سال به تأخیر بیفتد.

به گفته محققان، گرچه «MCI» به عنوان نوعی زوال عقل تعریف نمی‌شود. با این حال، افرادی که مبتلا به آن تشخیص داده می‌شوند، احتمال دارد که بعداً به زوال عقل مبتلا شوند.

کارشناسان گفتند، یافته‌های آنها «اولین قدم مهم» برای حمایت و تشویق افراد کم شنواست تا از سمعک استفاده کنند.

مگدا بوچولک، نویسنده مقاله و کارشناس تجزیه و تحلیل داده‌ها از دانشگاه اولستر در ایرلند شمالی می‌گوید: «استفاده از سمعک با تغییر دو ساله کندتر شدن احتمال ابتلا به زوال عقل نیز همراه است.به نظر من، با توجه به اینکه هیچ درمانی برای درمان زوال عقل وجود ندارد، حتی یک اثر مفید کوچک از درمان کاهش شنوایی در به تأخیر انداختن این بیماری می تواند پیامدهای قابل توجهی برای سلامت عمومی داشته باشد».

این محقق ادامه داد: در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که به تأخیر انداختن شروع زوال عقل حتی به مدت دو سال تأثیرات اقتصادی و اجتماعی قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

سایت با دوربین
سایت خبری اخبار آزاد
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخریب خلیج فارس توسط نفتی‌ها/ لزوم جلوگیری از دریاخواری در عسلویه

س اسف 5 , 1399
محققان دریافتند، استفاده از سمعک می تواند بروز زوال عقل در افراد دارای مشکلات شنوایی را تا پنج سال به تأخیر بیندازد. مطالعات نشان می‌دهد استفاده از سمعک می‌تواند بروز زوال عقل در افراد دارای مشکلات شنوایی را تا پنج سال به تأخیر بیندازد. متخصصان ایرلند شمالی ۲ هزار و […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه