عضو کارگروه آموزش کنترل دخانیات با اشاره به وضعیت تولید سیگار در کشور، گفت: افزایش تولید سیگار موجب کاهش وابستگی در تامین مواد اولیه آن نشده است.

آزاده نظری، در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: تولید بخش قابل توجهی از سیگارها با برند خارجی تولید داخل همچنان نیازمند واردات توتون خارجی است.

وی با اشاره به آمار وزارت صمت مبنی بر کاهش ۲۱ درصدی تولید سیگار در سه ماهه نخست سال جاری، تاکید کرد: تولید سیگار در کشور باید بر اساس نیاز واقعی بازار مصرف باشد. این در حالی است که در سال گذشته با استفاده از تجهیزات به روز و سیاست‌های وزارت صمت، بیشترین حجم تولید در تمامی سنوات قبل گزارش شده است. البته این نکته قابل ذکر است که افزایش تولید موجب کاهش وابستگی د..

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از توزیع بیش از ۳ هزار باطری قلب در ۶ ماه اول سال ۹۹ خبر داد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی یوسفی، درباره آمار توزیع باطری قلب و سایر ملزومات مصرفی این بیماران اظهار داشت: در ۶ ماهه سال ۹۹ تعداد یک هزار و ۵۹۷ آی سی دی و یک هزار و ۵۰۰ دستگاه پیس میکر قلبی برای بیماران نیازمند سراسر کشور توزیع شده است.

رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران عنوان کرد: ۴ هزار و ۹۱۸ اکسیژناتور بزرگسال، ۱۸۶ اکسیژناتور نوزاد و ۵۱۵ دستگاه اکسیژناتور اطفال نیز برای مراکز درمانی دولتی ارسال شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه یک هزار ۱۷۶ دریچه مکانیکی و ۳۹۰ دریچه بیولوژیکی برای بیماران قلبی توزیع شده است، خاطر..

معاون وزیر بهداشت گفت: به زودی شاهد رفع بسیاری از موانع و مشکلات حوزه منابع انسانی به ویژه در پرداخت حقوق، برقراری مزایا و فوق العاده های شغلی و تامین نیروی انسانی مورد نیاز خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، از توافق اخیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی با وزارت بهداشت در خصوص ارتقای وضعیت منابع انسانی خبر داد و گفت: در پی نشست وزیر بهداشت و رئیس سازمان برنامه و بودجه و توافق حاصله بزودی با تخصیص و تأمین منابع لازم شاهد ارتقای نظام پرداخت حقوق و مزایا، پرداخت مطالبات و معوقات پرسنلی، برقراری فوق العاده کارکنان نظام سلامت در رده‌های مختلف شغلی و جذب و تأمین نیروی انسانی کا..

حجت الاسلام درویشیان گفت: چندی پیش بازرسی مفصلی درخصوص تحول سلامت در سطح کشور انجام شد، آسیب‌های جدی را احصا کردیم و اینکه این طرح چه توقعاتی ایجاد و چه هزینه‌های سرسام‌آوری تحمیل کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با حضور در شورای معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تقدیر از خدمات ارزشمند جامعه پزشکی، پرستاری و مدافعان سلامت به‌ویژه در مقابله با بیماری کرونا، تلاش این قشر خدوم را جهادی بزرگ نامید و گفت: جامعه درمان کشور انصافاً در این آزمون خوش درخشید و ایثار آنها ده‌ها پزشک و پرستار مدافع سلامت به جامعه تقدیم کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین ضمن تقدیر از روحیه فسادستی..

وزیر بهداشت، در نامه‌ای به مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، خواستار فراخوانی جهانی برای پایان دادن تحریم‌های نامشروع و یکجانبه ایالات متحده که سلامت جهانی را به مخاطره انداخته است، شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در این نامه خطاب به «تدروس آدهانوم» تاکید کرده است: زمان فراخوان جهانی فرا رسیده که همه تحریم‌ها برداشته شود و سلامت افراد تحت تاثیر به خطر نیفتد و از جنابعالی در خواست دارم اقدامات لازم برای پایان دادن تحریم‌های نامشروع و یکجانبه ایالات متحده که موجب رنج و درد و مرگ مردم ایران و سایر ملت‌ها شده و عواقب منفی برای سلامت جهانی و امنیت بهداشت به بار می‌آورد، انجام شود.

متن نامه وزیر بهداشت به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت

مایلم از ره..

کارگروه عملیاتی جهت بررسی و تدوین تفاهم نامه توسعه گردشگری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هم اندیشی بررسی و تدوین تفاهم نامه مشترک دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان های تعیین شده جهت توسعه بحث گردشگری سلامت، در سالن شورا برگزار شد.

در این جلسه در خصوص ساماندهی فرآیند جذب و توزیع بیماران از کشورهای عراق و افغانستان، نقش شرکت مجری، نوع قرارداد، میزان سهم مشارکت، سطح بندی خدمات، تکمیل زیر ساخت های سایت، بحث هزینه ها و تعرفه ها، رعایت استاندارد ها و مباحث حقوقی و نظارتی بحث و تبادل نظر شد.

محمودرضا محقق معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: هدف از تشکیل این کارگروه را توسعه بحث گ..

مدیر کل نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، با استناد به رای۵۷۷ دیوان عدالت اداری، گفت: مطابق این رای، حرف پزشکی نباید عوارض کسب و پیشه پرداخت کنند و اخذ آن غیرقانونی است.

به گزارش خبرگزار مهر، فربد رهنما، با اشاره به رای ۵۷۶ دیوان عالی کشور، افزود: پزشکی و طبابت مطابق رای ۵۷۶ دیوان عالی کشور، کسب و پیشه محسوب نشده لذا به جامعه پزشکی عوارض کسب و پیشه تعلق نمی گیرد.

وی در خصوص اینکه برخی شهرداری ها اقدام به اخذ عوارض کسب و پیشه از پزشکان نموده اند، اظهار کرد: در این رابطه نظام پزشکی ارومیه به دیوان عدالت اداری شکایت نمود و رای ۵۷۷ این دیوان، مصوبه شورای شهر ارومیه مبنی بر وضع عوارض کسب و پیشه برای پزشکان را غیر قانونی اعلام و آن را ابطال نمود.

..

نشست مشورتی اضطراری وزیر بهداشت با انجمن‌های صنفی، سندیکاها و فعالان صنعت دارو و تجهیزات پزشکی صبح یکشنبه در تالار همایش وزارتی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران کل دارو و تجهیزات پزشکی به ارائه گزارش آخرین وضعیت ارزی دارو و تجهیزات پزشکی از ابتدای سال ۹۹ تا نیمه شهریور پرداخته و گزارش دادند که تا ۱۵ شهریور شهریور، ۱۹۶۴ میلیون دلار ثبت سفارش دارو و تجهیزات پزشکی صورت پذیرفته که نسبت به سال گذشته در زمان مشابه کاهش ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

در این گزارش عنوان شد: تخصیص ارز نیز با توجه به تخصیص ۱۴۰۲ میلیون دلاری ارز دارو و تجهیزات پزشکی کاهش ۲۱ درصدی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته مشاهد..

نایب رئیس هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، نسبت به تبعات و آسیب‌های عدم هماهنگی بین صنعت دارو و تصمیم گیران حوزه دارو، هشدار داد.

عباس کبریایی زاده، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: عدم تخصیص ارز مورد نیاز تولید دارو، با مشکلات زیادی برای صنعت و نظام سلامت کشور همراه است.

وی با عنوان این مطلب که دولت فقط برای مواد اولیه تولید دارو ارز ۴۲۰۰ تومانی به صنعت داروسازی کشور می‌دهد، افزود: مواد جانبی تولید دارو با ارز آزاد تامین می‌شود و این ظلم به صنعت و مردم است که چند ۱۰ برابر ارز دولتی برای واردات دارو، از کشور خارج می‌شود.

کبریایی زاده ادامه داد: طبیعتاً وقتی بیمه‌ها نمی‌توانند داروهای وارداتی را پوشش دهند، قیمت آنه..

عضو هیات مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، گفت: کسب و کارهای مجازی، مشکلاتی را برای آزمایشگاه ها و مردم به وجود آورده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا حمزه لو، روز شنبه در نشست خبری که در محل انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی برگزار شد، افزود: حوزه کاری آزمایشگاه ها بسیار پیچده است و مشابه سایر خدمات سلامت نیست.

وی با اشاره به اهمیت تامین منابع برای تهیه کیت و تجهیزات آزمایشگاهی، گفت: هر گونه اختلال در این روند، تاثیرات جبران ناپذیری برای مردم و نظام سلامت به دنبال دارد.

حمزه لو به مشکلات تعرفه ای آزمایشگاه های تشخیص پزشکی اشاره کرد و افزود: تعرفه های آزمایشگاهی هیچ وقت بر اساس واقعیت ها تعیین نمی شود و بر اساس منابع و اعتب..

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه